Xiaomi 12 Ultra özellikleri

Xiaomi 12 serisi, mart ayında nihayet küresel pazarlara geldi. Serinin henüz tanıtılmayan Xiaomi 12 Ultra modeli için ise bir bekleyiş söz konusu. Geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihi sızdırılan akıllı telefonun teknik özellikleri de belli olmaya başladı

Önceki raporlar eşliğinde Xiaomi 12 Ultra’nın kamera özellikleriyle ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Hatta sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station’e göre telefonun kamera tarafında bir ilke imza atması muhtemel.

İddiaya göre Xiaomi 12 Ultra, Sony IMX 989 sensörünü ilk kullanan akıllı telefon olacak. 1 inç boyutunda olması beklenen lens, 50 milyon piksele sahip olacak ve gelişmiş fotoğraf yetenekleri sayesinde rakipleri karşısında bir adım önde olacak.

Xiaomi 12 Ultra, yukarıda da belirttiğimiz üzere kamera özellikleri ile DxOMark tarafından en iyi kameraya sahip akıllı telefon ünvanı verilen Honor Magic 4 Ultimate Edition’a doğrudan rakip olacak. Burada 50 Megapiksel Sony IMX989 birincil, 50 Megapiksel Sony IMX766 ultra geniş, 16 Megapiksel portre ve 48 megapiksel Sony IMX586 telefoto sensöründen oluşan dairesel dörtlü kamera kurulumu karşımıza çıkacak.

İşlemci tarafında yakında kullanıma sunulması beklenen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus yer alacak. Cihazda 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama seçenekleri mevcut olacak. Öte yandan 120W veya 150W hızlı şarj destekli 5.000 mAh’lik pilden beslenecek.

Etiketler

YORUM YAZIN