Xiaomi 12’nin fiyatı belli oldu

Xiaomi 12 serisi, yeni piyasaya sürülen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC’nin ilk kullanıcıları arasında olacak. Ancak amiral gemisi olarak birinci sınıf özellikler ve özellikler sunan cihazın fiyatı şu ana kadar merak konusuydu. Görünüşe göre, Çinli teknoloji devinin yeni akıllı telefonu için fiyatlandırma öncekinden daha yüksek olacak.

Weibo’dan bir kaynağa göre, Motorola dışındaki çoğu marka, Snapdragon 8 Gen 1 özellikli akıllı telefonları 4.000 Yuan’dan (kabaca 630 ABD Doları) daha yüksek bir fiyata piyasaya sürecek. Bu da vergileri dahil etmeden 8.500 TL demek.

Şu an itibariyle Çinli teknoloji devinin Xiaomi 12 serisinde üç model piyasaya sürmesi bekleniyor. Serinin başlangıçta Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile bir cihaz piyasaya süren ilk kişi olması beklenirken, Motorola’nın yaklaşmakta olan Edge X30 serisi aslında ilk olacak. Ayrıca, kaynak bunlara ek olarak Moto’nun Edge X30’un fiyatını 4.000 Yuan’ın altında tutabileceğini de ekledi. Başka bir deyişle, bu, Xiaomi’ye en yeni amiral gemisini piyasaya sürdüğü fiyatlandırma konusunda daha fazla baskı yapacak

Etiketler

YORUM YAZIN