Yazı Tipleri ve Yenilikler

Yazı Tipleri ve Yenilikler

Yazı stilleri ile yazı yazarken farklı şekillerde yazılar ortaya koymak mümkündür. Klasik olarak kullanılan yazı stilleri arasında yer alan serif yazı tipleri, basılı materyaller için kullanılmaktadır. Bu yazı tipleri harflerin kenarlarındaki küçük çizgilerle karakterize edilmektedir. Serif yazı tiplerinin, sans serif yazı tiplerinden daha kolay okunduğu bilinmektedir.

Sans-serif yazı tipleri, ekranlarda okunması kolay olduğu için web sayfaları ve sosyal medya gönderileri gibi dijital formatlarda daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Sans-serif yazı tiplerinde ekstra satır bulunmamaktadır. Yazı tipi, bir veya daha fazla karaktere karşılık gelen karakter haritasında tanımlanan bir dizi sembol ve karakterler bütünüdür. Metin editörleri ve kelime işlemcileri tarafından tasarlanan yazı stilleri içerisinde tek bir yazı tipinde birçok farklı yazı stili bulunmaktadır. Times New Roman yazı tipi kalın ve italik gibi birçok farklı stiline sahiptir.

Estetik Özeliklere Sahip Yazı Stilleri

İnternette çeşitli sosyal medya hesapları bulunanlar, internet sitesi tasarımı yapanlar hazırladıkları sayfalarda klasik yazı stilleri dışında özel bazı yazı tipleri kullanmak isterler. Bu değişik yazı tipleri internette yer almaktadır. Yazı tiplerini inceleyenler hazırladıkları sayfalara uygun estetik yazıları kullanmaktadır. Dekoratif yazılar olarak değerlendirebileceğimiz bu yazılar klasik yazı stillerinin süslenmesi ve dikkat çekici bazı detayların eklenmesi ile oluşmaktadır.

Instagram kullanıcıları bu güzel yazılar konusunda çok daha istekli görünmektedir. Kullanıcı adının güzel görünmesi için bu dekoratif yazı stilleri kullanılabilir. Bunun yanında yine Instagram kullanıcıları biyografilerini inceleyen kişilerin çok ilginç bir yazı tipi ile karşılaşmasını istemektedir. Bunun için farklı ve özel yazı tipine ulaşmak gerekmektedir. Dekoratif yazı tipleri en çok kullanılan Instagram yazı stilleridir.

Değişik ve Çok Kullanılan Yazı Tipleri

İnternet kullanıcıları ve ofis çalışanları yazılarını hazırlarken okunurluluğunun en iyi şekilde olmasına özen göstermenin yanında estetik görünüme sahip olmasını da isterler. İşte bu amaçla değişik yazı stilleri denemeye çalışırlar. Yazı fontları incelendiğinde ortaya çok sayıda farklı stil çıkmaktadır. Bu farklı stillerin tek tek aranıp bulunması ve denemesi uzun sürecektir. İşte bazı internet siteleri bu konuda kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla tüm yazı tiplerinin bulunduğu uygulamaları sitelerinde sunmaktadır. Değişik yazı tipleri bu sitelerde bulunmaktadır.

Instagram kullanıcıları için bu siteler çok büyük bir kolaylık olarak görülmektedir. Normal yazı tipleri ile yazılan yazılar burada çok farklı 80 çeşit yazı tipine dönüştürülmektedir. Bu yazıları sosyal medyadaki isminizde, Instagram biyografinizde, yorumlarda ve yapacağınız çeşitli açıklamalarda kullanabilirsiniz.

Dekoratif Yazı Stili Örnekleri:

Hêrkê§ å¥ñï §ê¥ï 姵ñµ¥ðr§å, hï¢ kïm§ê £åzlå ßïr §ê¥ 姵ñmµ¥ðr Ðêmêk†ïr.

𝑰𝒚𝒊𝒍𝒊𝒈𝒊𝒏𝒊𝒛𝒆 𝒊𝒏𝒂𝒏𝒊𝒍𝒎𝒂𝒔𝒊𝒏𝒊 𝒊𝒔𝒕𝒊𝒚𝒐𝒓𝒔𝒂𝒏𝒊𝒛, 𝒐𝒏𝒅𝒂𝒏 𝒉𝒊𝒄 𝒔𝒐𝒛 𝒆𝒕𝒎𝒆𝒚𝒊𝒏.

𝓢𝓲𝔃𝓲 𝔂𝓲𝓹𝓻𝓪𝓽𝓪𝓷 𝓲𝓷𝓼𝓪𝓷𝓵𝓪𝓻𝓭𝓪𝓷 𝓼𝓮𝓼𝓼𝓲𝔃𝓬𝓮 𝓾𝔃𝓪𝓴𝓵𝓪𝓼𝓲𝓷.

Sцкгётmёуi фgгёпmёуёп пдпкфг ёlбёттё siкâуёт ёdёг.

Daha fazlası için lütfen yazistilleri.com sitesini ziyaret ediniz.

Etiketler