Yeni iPhone SE 3

Apple, Peek Performance etkinliğini 8 Mart günü gerçekleştirdi ve yeni iPhone modeli gün yüzüne çıktı. iPhone SE 3 veya diğer adıyla iPhone SE 2022 tanıtıldığı günden bu yana tartışılıyor, zira birçok kişi için hayal kırıklığı oldu. Bir önceki iPhone SE’de kullanılan, daha doğrusu iPhone 6’dan iPhone 8‘e kadar kullanılan tasarım aynı şekilde karşımıza çıktı, sadece işlemci tarafında ciddi bir yükseltme yapıldı.

Apple her iPhone tanıtımında olduğu gibi Yeni iPhone SE’yi tanıtırken RAM kapasitesini açıklamadı. Geekbench performans testinde 4 GB RAM ile boy gösteren cihaz, tek çekirdek testinden 1695 puan alırken çoklu çekirdek testinden 4021 puan aldı.

Aynı işlemciyi kullanan iPhone 13 Mini’nin tek çekirdek testinden 1686 çoklu çekirdek testinden 4489 puan aldığını göz önünde bulundurarak, skorun gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu cihazın iPhone 13 Pro‘ları geride bırakma şansı yok, zira onlarda hem daha fazla RAM hem de ek bir GPU çekirdeği var.

iPhone SE 3’te Ceramic Shield, MagSafe özellikleri, 5G ve suya karşı daha iyi direnç dışında bir fark yok. Telefonun arka tarafında yine tek bir kamera yer alırken, ön kamera bir önceki model ile aynı.

Etiketler