Yeni Nesil Ödeme Sistemleri WarPiris

Yeni Ödeme Sistemleri veri tabanı yönetimi siber güvenlik yöntemleri warpiris ile daha güvende ve en yeni ödeme sistemleri.

Warpiris Yeni Nesil Ödeme Sistemleri

Yeni nesil ödeme sistemleri ile birlikte teknolojinin ilerlemesi ihtiyaçlarımıza tam olarak cevap vermektedir. Cüzdanlarımız da artık yer açmanın vakti geldi. Ayrıca akıllı telefonlarımızla birlikte kısa sürelerde ödemeler gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak bu yeni ödeme sistemleri hakkında bilgi vermeden önce, artık eski ödeme sistemi olarak geçen kredi kartları hakkında bilgi verelim. Kredi kartlarının nasıl bir ödeme sistemi olduğu, artık teknolojinin hangi aşamaya geldiği hakkında bizlere bilgi verecektir.

Kredi Kartı Ödeme Sistemi

İlk olarak 1966’da Amerika’da yaygınlaşan bir ödeme sistemidir. Bir banka tarafından sistem ile birlikte hesap tutumu yapılan ödeme sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde artık kağıt paranın kullanılmaması yaygınlaşıyor. Burada ise kredi kartının önemi ve popülaritesi ortaya çıkıyor. Kart sisteminin nasıl çalıştığı hususunda aklınıza takılacak sorulara yanıtlar bulduk.

  • Kredi kartları nasıl çalışır?

Bir kredi kartı kaydırıldıktan sonra gerçekleşen tipik süreçler şu şekildedir:

  • Tüketici, olarak ürün satın alma işleminde kart pos cihazından geçiriliyor. Artık temassız olarak da ödemeler gerçekleştiriliyor.
  • Pos cihazı, kart üzerindeki manyetik şeridi okumaktadır.
  • Bu manyetik şeritten sonra kart bilgileri bankaya ulaşır ve ödeme yöntemi kabul kurur. Veri Tabanı Yönetimi sayesinde gönderme işlemi rahat bir şekilde gerçekleşir.
  • Kabul gören bu ödeme anında ise kartı veren banka tarafından sistemle iletişim haline geçilmiş olur.
  • Kartı veren kuruluş uygulama yönetimi içerisinde onay sürecinin sadece 2 3 saniye kadar bir süre içerisinde onay verildiği görülmektedir.
  • Ödeme işlemi bitince genellikle alışveriş işleminiz aslında bitmiş oluyor. Bilişim danışmanlığı işlemleri aslında bu noktada başlamaktadır.
  • Tüm bunlar birkaç saniye içinde gerçekleşir. Hızlı bir şekilde ödeme yöntemi olarak tarihte yerini almıştır.

Avantajları Nelerdir?

Kredi kartı kullanmanın en önemli avantajlarından biri ödeme anında nakit bir para taşımamanızı sağlar. Bu, özellikle bir  satın ama işlemi sırasında rahat bir şekilde ödemeler gerçekleştirmenizi sağlıyo. Ayrıca birçok bankanın sizlere sağladığı bu imkan sonrasında; yurt dışı seyahat aşamasında da kredi kartı güvenilir olarak kullanılıyor. Bu aşamada ise kredi kartı dolandırıcılığı gibi bir durum ile karşı karşıya kalmamış oluyorsunuz.

Dezavantajları Nelerdir?

E-ticaretin patlamasından bu yana, internetten alışveriş kredi kartı ile gerçekleştiriliyor. Bilgisayar sistemi üzerinden ya da akıllı telefonuz tarafından vereceğiniz her sipariş sonrasında kart bilgilerinizi kayıt etmemeniz gerekiyor. Burada ise artık sanal kartlar devreye girmeye başladı. Hızlı bir şekilde kullandığınız kart uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra limitini belirlediğiniz bir sanal kart oluşturmanız yeterli oluyor. Buradan sonra ise kart bir kereye mahsus olarak ödeme yapılabilir. Ya da limit tutarı belirlendiğini için sanal kartın çalınması durumunda limit üzerinden ödeme yapıldığı için içerisinde limit kalmamış oluyor. Siber güvenlik hizmetleri aslında bu noktada önem kazanıyor. Her zaman siber alemde yapılan işlemler için güvenli durumu önem arz ediyor.

Daha fazlası ve daha çok hizmet için https://www.warpiris.com

Etiketler