Teknoloji Blog – Teknolojiblog.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Guardian Gazetesi Türkiye-Avusturya Maçına İki Ayrı Yazıyla Yer Verdi

Guardian Gazetesi Türkiye-Avusturya Maçına İki Ayrı Yazıyla Yer Verdi

haber haber -
29 0

Jonathan Liew: Arda Güler Türkiye’nin En Büyük Gecesine Şeflik Etti

Guardian gazetesinde yayımlanan yazılardan biri, maçı Leipzig’de stadyumda izleyen Jonathan Liew’e aitti. Liew yazısında Arda Güler’e odaklandı ve heyecan verici bir anıyı vurguladı.

Maçın 59. dakikasında yaşanan olayı öne çıkaran Liew, “Güler topun başında yalnızdı. Elini havaya kaldırdı ve salladı ama boğuluyorum demek için değildi bu hareket. Güler bir Pasör değil, bir Paşa’ydı” ifadelerini kullandı.

Liew, Güler’in performansını Fenerbahçe ve Real Madrid’deki başarılarıyla bağdaştırarak, Türkiye’nin nesiller sonra en büyük gecesinde şeflik yaptığını belirtti.

Nick Ames: Mert Günok’un ‘Mucize’ Kurtarışı

Diğer yazıyı stadyumda takip eden Nick Ames kaleme aldı. Ames, maçın epik nitelikte geçtiğini ve Türk futbol tarihine geçecek bir anın yaşandığını vurguladı.

Maçın sonucunu belirleyen Mert Günok’un kurtarışını öne çıkaran Ames, “Artık kutlamalar başlayabilirdi” ifadeleriyle heyecanı anlattı.

Ames, Günok’un bu kurtarışını Gordon Banks’in Pele’nin vuruşunu çelmesiyle kıyaslayarak, Avrupa futbol tarihinin en iyilerinden biri olarak nitelendirdi.

Chris Bevan ve Diğer Yorumlar

BBC Sport’tan Chris Bevan da Mert Günok’un kurtarışını öne çıkararak, Gordon Banks ile kıyaslamalar yaptı. Eski futbolcular ve medya da Günok’un performansını övgüyle karşıladı.

The Times’taki yazıda ise Türkiye’nin oyun tarzındaki değişimi vurgulanarak, takımın sabır, disiplin ve cesaretle oynadığına dikkat çekildi.

İlgili Yazılar