Teknoloji Blog – Teknolojiblog.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. The Wall Street Journal Gazetesi: Mossad Yetkilileri, Gazze Müzakerelerinde İyimser

The Wall Street Journal Gazetesi: Mossad Yetkilileri, Gazze Müzakerelerinde İyimser

haber haber -
25 0

WSJ’nin Yayımladığı Habere Göre:

The Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, Gazze konusundaki müzakerelerle ilgili bir haber yayımladı. Habere göre, Mossad yetkilileri, İsrail‘de hükümetin ve Güvenlik Kabinesinin ateşkes ve esir takası anlaşmasını onaylaması konusunda iyimser olduklarını, Tel Aviv ile Hamas arasındaki arabulucu ülkelere bildirdi.

Netanyahu’nun Açıklamaları:

İsrail Başbakanlık Ofisi‘nden dün yapılan açıklamada, Başbakan Binyamin Netanyahu‘nun, Mossad Direktörü David Barnea‘nın Tel Aviv ile Hamas arasında esir takası önerisini görüşmek için Katar‘ın başkenti Doha‘ya gidip dönmesinin ardından, gelecek hafta yeniden İsrailli müzakere ekibini göndermeyi kabul ettiği duyurulmuştu.

Anlaşmanın Detayları:

İsrail medyasında yer alan haberlere göre, taraflar arasında anlaşmanın birkaç hafta alabileceği belirtiliyor. Mossad‘dan 3 Temmuz’da yapılan yazılı açıklamada, esir takası müzakerelerinde arabuluculuk yapan tarafların, Hamas‘ın ateşkes teklifine verdiği yanıtı İsrailli müzakere ekibine ilettiği kaydedilmişti.

Netanyahu, Tel Aviv ile Hamas arasında esir takası anlaşmasına varılması için yapılacak müzakerelere İsrail‘den bir heyet göndermeyi kararlaştırdığını bildirmişti.

İlgili Yazılar